نوسانات اقتصادی تأثیرات جدی از قبیل کاهش ارزش پول در زمان تورم و کاهش شدید حجم خرید و فروش در زمان رکود را در حوزه کسب و کار ایجاد نموده است. همچنین مشکلات حقوقی و نقل و انتقالات مالی، از دیگر مسائل اساسی در این حوزه است.
شرکت سامان تهاتر ایرانیان با نوآوری در روشهای تهاتر (معاوضه با انتخاب آزاد) ، شرایط را برای افزایش امکان خرید و فروش در رکود ، حفظ ارزش پول در تورم ، تضمین امینت معامله ، قیمت گذاری منطبق بر ارزش واقعی  و صرفه جویی در زمان و انرژی فراهم نموده است.

منشور اخلاقی

ما خدمتگزاران ، مدیران و کارکنان شرکت سامان تهاتر ایرانیان به منظور تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتا است بر باورهای زیر هم پیمان و استوار خواهیم شد :

  • هدف اصلی ما جلب رضایت مشتریان از طریق بهبود مستمر كیفیت محصولات و خدمات بوده، بطوریكه مشتریان، خود عامل افزایش سهم بازار برای ما گردند. جهت تحقق این مهم سیستم مدیریت كیفیت را بنا نهاده‌ایم.
  • كلیه مدیران و سرپرستان مسئولیت برنامه‌ریزی، هدایت و كنترل قسمت‌های تحت نظارت خود را بر اساس اهداف شركت عهده‌دار می‌باشند.
  • كاركنان اصل و اساس پیشرفت و موفقیت سازمان بوده و ما با مشاركت یكدیگر در جهت دستیابی به اهدافمان گام بر می‌داریم و برای ارتقاء توانمندی‌های حرفه‌ای و رفتاری آنها برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را به اجرا می‌گذاریم.
  • ما قصد داریم در نوآوری و كیفیت بهترین باشیم. بنابراین خود را موظف می‌دانیم تا فرآیندهای كاریمان را به طور مداوم اصلاح نموده و در جهت بهینه‌سازی آنها گام برداریم.
  • تصمیمات اثر بخش و به موقع سازمان بر پایه اطلاعات حاصله از بازار و نظرات مشتریان صورت می‌پذیرد. در واقع خواسته‌ها و انتظارات مشتریان اساس برنامه‌‌ریزی فعالیت‌های ما می‌باشد.